Technologia szkieletowa staje się coraz popularniejsza również i w Polsce. Wcześniej wykorzystywanie cegieł, bloków i zaprawy wydało się jedynym rozwiązaniem, jednak rozwój technologii i dostępność do nowoczesnych materiałów budowlanych pozwoliły na stosowanie alternatywnych metod. Budownictwo szkieletowe jest jedną z nich.
Czym jest budownictwo szkieletowe?
Nowoczesne budownictwo szkieletowe zakłada budowę budynków z gotowych prefabrykatów. Ta metoda budownictwa była znana już w średniowieczu, jednak od tamtej pory przeszła prawdziwą rewolucję. Dziś coraz częściej stosujemy drewniane elementy, z których stawia się konstrukcję nośną, a którą później uzupełnia się na przykład płytami gipsowo-kartonowymi.
Ogromne zalety budownictwa szkieletowego
Technologia szkieletowa jeszcze do niedawna była domeną krajów takich jak Kanada czy USA. Jednak szybko i Europejczycy docenili zalety tej metody. To przede wszystkim szybkość budowania, niskie koszty i doskonałe efekty, w tym doskonała izolacja termiczna. Dom w stanie „pod klucz” można wykonać nawet w 3 do 6 miesiący, a koszt jego postawienia często jest o 40% niższy w porównaniu z budową domu murowanego. Jeśli dodamy do tego fakt, że budowę w technologii szkieletowej można prowadzić nawet zimą, trudno się dziwić, że również w Polsce coraz chętniej korzystamy z tych rozwiązań. Potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji? Więcej faktów o budownictwie szkieletowym znajdziesz się na stronie www.siniat.pl.
Wykończenie domów szkieletowych
Budownictwo szkieletowe pozwala na wykończenie dowolnym rodzajem materiału okładzinowego. Powszechnie stosowanymi produktami są płyty gipsowo-kartonowe, które doskonale nadają się do budowy ścianek działowych.
To jednak nie jedyna możliwość. Konstrukcje szkieletowe projektuje się również pod kątem dużego obciążenia, dlatego można je nawet pokryć solidnymi tynkiem, cegłą lub kamieniem.